Jak pisać prace z ekonomii?

Ekonomia – pisanie prac krok po kroku

Napisanie pracy dyplomowej, licencjackiej lub magisterskiej, to nie lada wyzwanie. Przekonuje się o tym niemal każdy, kto zbliża się do mety swojej studenckiej drogi. Wizja kilkudziesięciostronicowego opracowania danego tematu lub zagadnienia nie musi jednak spędzać Ci snu z powiek – pomimo licznych wymogów i standardów, jakie spełniać muszą prace magisterskie z ekonomii, ale i każdej innej dyscypliny, istnieje kilka podstawowych zasad, które powinny znacznie ułatwić zadanie.

Pisanie prac z ekonomii sprawia Ci trudność?

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, wtedy będzie Ci znacznie łatwiej stworzyć pracę magisterską, licencjacką lub zaliczeniową z zakresu ekonomii.

Po pierwsze: planuj

Pisanie prac z ekonomii i obszarów pokrewnych stanie się dużo prostsze, jeśli odpowiednio zaplanujesz wszystkie etapy. Przyda się także dobra organizacja pracy oraz systematyczność. Przede wszystkim istotne jest poprawne określenie tematu.

Prace licencjackie i prace magisterskie z ekonomii najczęściej przyjmują charakter:

  • przeglądu i omówienia danego problemu bądź poglądów ekonomicznych z wykorzystaniem odpowiedniej literatury, zarówno polskiej, jak i zagranicznej,
  • badania bądź studium przypadku, w którym opis oraz prezentacja dostrzeżonych przez Ciebie zależności oparte będą o własne badania, analizy lub raporty z sondaży,
  • projektu analizującego dotychczasowe rozwiązania lub teorie związane z konkretnymi zjawiskami i procesami ekonomicznymi – w tej formie zalecane jest również zaproponowanie własnych perspektyw i metod postępowania.

Opracowanie tematu wymaga również przygotowania planu pracy. Standardowo powinien składać się ze wstępu teoretyczno-metodologicznego, części analityczno-opisowej oraz podsumowania, w którym wyciągniesz wnioski z prowadzonych badań lub analiz danego problemu czy zjawiska.

Po drugie: trzymaj się tematu

Nic tak nie dezorganizuje pracy jak wycieczki myślowe w obszary, które niekoniecznie ściśle wiążą się z głównym tematem pracy. Zadaj sobie podstawowe pytanie – czy każda z części pracy wiąże się bezpośrednio z przedmiotem Twojego badania? Czy każda jest niezbędna?

Po trzecie: konsultuj

Funkcje opiekuna naukowego czy promotora zostały wyznaczone nie bez powodu. Dodatkowo na swojej uczelni z pewnością znajdziesz osobę, która specjalizuje się w omawianym przez Ciebie obszarze zagadnień. Nie krępuj się wybrać na konsultacje. A w razie potrzeby – my również jesteśmy do Twojej dyspozycji.

A jeśli nadal nie masz pewności, że sprostasz wyzwaniu pisania pracy samodzielnie – poznaj naszą pełną ofertę pomocy przy pisaniu prac!

Pomagamy pisać prace magisterskie z ekonomii

W zespole R.G. Consulting znajdują się specjaliści interesujący się ekonomią i pisaniem prac z tej dziedziny. Służymy fachową radą i kompleksową pomocą w zakresie zbierania materiałów, opracowania źródeł czy redakcji pracy magisterskiej, licencjackiej i innych prac dyplomowych i zaliczeniowych. Zapraszamy do współpracy!

Komentarze zostały zablokowane.